نکاتی در مورد عکاسی حیات وحش در شب

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

نکاتی در مورد عکاسی حیات وحش در شب

برای دانلود رایگان نکاتی در مورد عکاسی حیات وحش در شب با کیفیت full hd 1080p از پلیر سایت یا لینک زیر استفاده کنین

عکاسی حیات وحش|  wildlife photography چیست ؟

عکاسی حیات وحش و پرندگان، شاخه ای از  عکاسی است که در آن از حیوانات و جانوران زنده در محیط طبیعی عکسبرداری می شود و انسان در آن حضور ندارد. عکاسی حیات وحش ، نوعا در بیرون از منزل انجام شده و مولفه ها و عناصر طبیعی مانند منظره ،گیاهان، حیات وحش ، حیات وحش و بافت ها و صحنه های طبیعی را به نمایش می گذارد. گاهی، مرز بین عکاسی حیات وحش و عکاسی چشم انداز| landscape از بین می رود اما قابل ذکر است که عکاسی حیات وحش  کمی متفاوت بوده و  ویژگی ها و محدودیت های بیشتری به همراه داد. عکاسی حیات وحش، در مقایسه با دیگر انواع ژانرهای عکاسی مانند عکاسی مستند و خبرنگاری، بیشتر بر جنبه زیبایی شناسی عکس تاکید و تمرکز دارد. عکاسی حیات وحش، حوزه هایی مانند عکاسی چشم انداز| landscape و عکاسی باغ را نیز در بر می گیرد. عکاسی حیات وحش، به دانش و تجربه فراوان در زمینه عکاسی و آشنایی با رفتار انواع حیوانات وابسته است. علاوه بر این، عکاس های این حوزه باید بتوانند به دیگران اثبات کنند که این عکس ها طبیعی هستند و عکس گرفتن از، حیوانات اهلی جز این ژانر محسوب نمی شود. در این نوع عکاسی، عکاس ها باید از صحنه های جالب و غیر تکراری مانند جنگیدن و غذاخوردن حیوانات گرفته شوند.  

عکاسی حیات وحش و پرندگان یعنی هیجان، لحظه‌های عجیب و نایاب. عکس گرفتن از سوژه‌هایی که ثبت آن‌ها به صبر، دقت، سرعت عمل و تلاش زیادی بستگی دارد. در کنار همه‌ی این‌ها خطراتی که ممکن است تهدیدتان کند. اما تمام کسانی که یکبار عکاسی طبیعت را تجربه کرده‌اند به راحتی نمی‌توانند از امتحان مجدد آن بگذرند. داشتن تجهیزات مناسب عکاسی حیات وحش شاید از خیلی سبک‌های دیگر عکاسی اهمیت داشته باشد. در ادامه به بیان این تجهیزات خواهیم پرداخت.
عکاسی حیات وحش نیاز به ساعت‌ها نشستن در کمین‌گاه و انتظار برای رویا رویی با جانورانی که نباید احساس خطر کنند. اما تمام این سختی‌ها نمی‌تواند از اهمیت عکاسی حیات وحش به خصوص ثبت تصویری حیواناتی که در حال انقراضند کم کرد.

۱-دوربین عکاسی کم یا بی صدا. شاید دوربین‌های عکاسی بدون‌آینه انتخاب بهتری باشند. باید توجه داشت دوربین مناسب و لنز سرعت بالا و سرعت فوکوس بالا در لنز و دوربین سبب به دست آوردن نتایج بهتر است.

۲-لنز ماکرو، لنز تله زوم سرعت بالا. لنزهایی با دیافراگم باز می‌توانند سبب محو شدن پس زمینه شوند و امکان استفاده بهتر در شرایط نورکم را فراهم می‌کنند. حیات وحش یکی از جالبترین و متنوع ترین ژانر عکاسی میباشد ژانری از هیجان، تعقیب و گریز ، در بسته ترین زاویه که ماکرو بوده تا بازترین زاویه که طبیعت و لانگ شات دارای زیبائی بوده که اگر با خلاقیت عکاس همراه شود آثار بسیار ارزنده و زیبائی خلق خواهد شد.

۳-داشتن سه پایه سبک که به سرعت عمل شما کمک کند و در عین حال مقاوم بسیار اهمیت دارد.

۴-داشتن فلاش‌های ماکرو یا دایره‌ای که دور لنز را می‌گیرند. فلاش‌های اکسترنال با زوم زیاد که با لنزهای تله هماهنگی دارند.

۵-استفاده از لوازم استتار جهت همپوشانی و همرنگ کردن تجهیزات با محیط اطراف.

۶-استفاده از کنترلهای مخصوص دوربین عکاسی که میتوان از فواصل بیشتر و یا از کمینگاه شاطر دوربین را فعال نمود.

غیر از به همراه داشتن تجهیزات لازم برای عکاسی حیات وحش و پرندگان لازم است که به نکات زیر نیز توجه داشته باشید:

قبل از حرکت به مکان مورد نظر جهت عکاسی باید در مورد آب و هوا ، حیوانات بومی و مهاجر آن منطقه تحقیق کرد. اطلاعات لازم در مورد تجهیزات مناسب سفر به آن منطقه را به دست آورد. تجهیزات سفر باید با توجه به آب و هوا آن منطقه، مدت اقامت و نوع حیات وحش آن اقلیم انتخاب شود.

باید اطلاعات کامل در مورد مسیر را داشته باشید و البته بهتر است که یک بلد راه را همراه خود داشته باشید. بهترین زمان عکاسی حیات وحش صبحگاهان هنگام طلوع خورشید و عصر گاهان هنگام غروب است.
شما ممکن است مدت زمان زیادی صبر کرده باشید و شرایط جهت عکاسی محیا و سوژه در دید و کادر شما قرار گرفته باشد، اما ناگهان با کوچکترین اشتباه همه چیز تمام شود. پس در کنار صبر دقت و سرعت نیز بسیار اهمیت دارد. ممکن است سوژه پا به فرار بگذارد و یا خود عکاس مورد حمله سوژه قرار بگیرد.
عکس شما باید دربر گیرنده خصوصیات ذاتی آن حیوان باشد تا عکس زیبائی شود مثلا ثبت درنده خوئی عقاب را در زمان شکار و یا زیبائی یک طاووس را زمانیکه بالها و پرهایش را بازکرده ، ذات این حیوانات را به ‌خوبی نمایش می‌دهد.


دیدگاهتان را بنویسید