فیلم کوتاه خارجی The Fat and the Lean

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

فیلم کوتاه خارجی The Fat and the Lean

برای دانلود رایگان فیلم کوتاه خارجی The Fat and the Lean با کیفیت 480p از پلیر سایت یا لینک زیر استفاده کنین

لینک دانلود link download

برنده 1 جایزه بین المللی

ژانر: کوتاه , کمدی ، موزیکال

امتیاز : 6.3

سال ساخت : 1961

مدت پخش : 15:12

زبان فیلم

ساخت کشور : فرانسه

کارگردان: Roman Polanski

بازیگران: André KatelbachRoman Polanski

خلاصه داستان : یک برده پابرهنه کوچک و لاغر (با بازی پولانسکی) فلوت می زند و طبل می زند تا ارباب بزرگ خود را که در یک صندلی راک جلوی عمارتش نشسته ، سرگرم کند. غلام می پرد و …
Le Gros et le maigre (عنوان انگلیسی: The Fat and the Lean) یک فیلم کوتاه و کمیک است که در سال 1961 به نویسندگی و کارگردانی رومن پولانسکی ساخته شده است. این فیلم در فرانسه ساخته شد و آخرین فیلم پولانسکی قبل از دستیابی به موفقیت بین المللی در اولین نمایش 1962 وی بود ، چاقو در آب. چربی و لاغر موسیقی Krzysztof Komeda است که امتیازات همه ، به جز یکی از فیلم های این کارگردان را بین دو مرد و یک کمد لباس (1958) و کودک رزماری (1968) ساخته است.
در فیلم چربی و لاغر ، پولانسکی نقش یک برده پابرهنه را بازی می کند که فلوت می نوازد و طبل می زند تا ارباب خود را که در یک صندلی گهواره ای جلوی عمارت خود در حومه مشرف به پاریس سنگ می زند ، سرگرم کند. برده ابروی ارباب خود را پاک می کند ، به او غذا می دهد ، پاهایش را می شویند ، با چتر از آفتاب سایه می کشد و یک ادرار برای او نگه می دارد ، در حالی که آرزو می کند به پاریس فرار کند ، که از دور می بینیم. یک بازی روانشناختی طنز بین ارباب و برده اتفاق می افتد که به موجب آن ارباب سعی در جلوگیری از فرار برده به پاریس دارد.
به نظر می رسد الهام این فیلم رابطه ارباب و برده بین پوزو و لاکی در کتاب “در انتظار گودو” ساموئل بکت است. در واقع ، مانند بسیاری از فیلم های کوتاه اولیه پولانسکی ، تأثیر بکت و تئاتر پوچ بسیار زیاد است.
چربی و لاغر [نیاز به ذکر منبع] به عنوان کار تمثیلی بیانگر تمایل جوانی پولانسکی برای فرار از رژیم سرکوبگر کمونیست در لهستان پس از جنگ و فرار به غرب تعبیر شده است. بخشهایی از فیلم در مستند جنجالی مارینا زنوویچ در سال 2008 ، رومن پولانسکی: تحت تعقیب و دلخواه حضور داشت. در متن این مستند ، وضعیت به تصویر کشیده شده در چربی در ناب به نظر می رسد یک شرح تلخی کنایه از مشکلات حقوقی پولانسکی در طول سال 1977 است – تقریباً پانزده سال پس از ترک لهستان و زندگی و کار در لس آنجلس به عنوان یک کارگردان موفق هالیوود.
غلام سعی می کند به پاریس فرار کند. ارباب برای اینکه او را ترغیب کند که بماند ، یک بز به او می دهد. اما بز به مچ پا برده زنجیر می شود و چنان ناخوشایند می شود که برده سعی می کند بار دیگر فرار کند. ارباب بز را آزاد می کند و زنجیره را باز می کند ، و غلام چنان خوشحال می شود که همچنان با قدرت و اشتیاق دوباره در خدمت استاد است.
اگر تمثیلی در اینجا وجود داشته باشد ، ممکن است در مورد طبیعت و انقیاد انسان باشد

دیدگاهتان را بنویسید