آموزش نورپردازی حرفه ای با 3 منبع نور

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

آموزش نورپردازی حرفه ای با 3 منبع نور

برای دانلود آموزش نورپردازی حرفه ای با 3 منبع نور با کیفیت  full hd 1080p از پلیر سایت یا لینک زیر استفاده کنین

لینک دانلود link download

دما: رنگ در مقیاس KELVIN
یک لامپ ممکن است به چشم ما سفید بنظر برسد ، اما در واقع نور در رنگ های مختلفی ایجاد می شود. خورشید در غروب خورشید یک نور نارنجی ایجاد می کند. یک لامپ فلورسنت رنگی متفاوت از نور رشته ای را ایجاد می کند.

تعادل رنگ سفید یک دوربین به طور خودکار تصحیح تصویر را انجام می دهد بنابراین اشیاء سفید در عکس تحت منابع نوری مختلف سفید هستند. اکثر دوربین ها از حالت تعادل خودکار رنگ سفید و همچنین گزینه هایی با نام انواع مختلف نور مانند سایه و رشته ای نامگذاری شده اند. تعادل دستی دستی به شما امکان می دهد از یک جسم سفید عکس بگیرید ، سپس دوربین تعادل رنگ سفید را از آن تصویر مشخص می کند. با این حال تعادل سفیدی دستی به اندازه استفاده از مقیاس کلوین کنترل ندارد.

تنظیم تعادل رنگ سفید در مقیاس کلوین معادل حالت دستی برای قرار گرفتن در معرض است – این کنترل را به عکاسان می دهد تا کنترل کامل بر تراز سفیدی را داشته باشند. سایه اغلب در 7500K تنظیم می شود ، در حالی که نور روز در حدود 5500K و غروب 2500K است.

تعادل دقیق سفید به این معنی است که اشیاء سفید در زندگی واقعی نیز از نظر تصویر سفید هستند – اما “دقیق” همیشه نیست که برای عکس مناسب باشد. استفاده از مقیاس کلوین برای بهم زدن ترازو سفیدی بیشتر به رنگ نارنجی ، باعث ایجاد احساس گرم در تصویر می شود و ظاهری شبیه به عکس گرفتن در نزدیکی غروب خورشید ایجاد می کند. از طرف دیگر ، تنظیم تعادل رنگ سفید به سمت انتهای آبی ، ظاهری خنک تر ایجاد می کند ، که اغلب برای ایجاد روحیه ای آرام در یک عکس استفاده می شود. عکاسان فیلم اغلب برای ایجاد این جلوه ها از فیلترهای گرمایش و خنک کننده استفاده می کردند ، اما عکاسی دیجیتال تنظیم ساده تعادل رنگ سفید در دوربین (یا پست) را آسان می کند.

تعادل رنگ سفید نیز یکی از دلایلی است که بسیاری از عکاسان به جای JPEG از پرونده های RAW شلیک می کنند – با استفاده از یک پرونده RAW ، تنظیم تراز سفیدی به همان سادگی با استفاده از یک نوار لغزنده لایت روم ساده است. گرفتن درست در دوربین راحت تر است ، اما ویرایش در پست با یک پرونده RAW رفع خطاهای تراز سفیدی را آسان می کند. پرونده های RAW همچنین حذف یک رنگ سبز یا بنفش را نیز آسان می کند.

در خارج از استفاده از ترازوی سفید برای ایجاد یک تصویر متعادل یا گرم و خنک ، عکاسان همچنین می توانند با استفاده از ژل های فلش از منبع نور خود خلاق شوند. این قطعات رنگی روی فلش قرار گرفته و چراغ های رنگی ایجاد می کنند – مانند چراغ های کف یک رقص. از آنجا که رنگ به ایجاد خلق و خوی در یک عکس کمک می کند ، استفاده از ژل ها می تواند یک روش جالب برای آزمایش رنگ نور باشد.

بدون نور ، هیچ عکاسی وجود ندارد – و بدون درک نور ، شما به سادگی نمی توانید یک عکاس عالی باشید. با یادگیری تشخیص نرمی نرم و روشنایی جلوی و جانبی ، این کار را به سادگی شروع کنید – این نوع نورها کار با آنها بسیار آسان است و برای مبتدیان بسیار عالی است. همانطور که پیشرفت می کنید و یاد می گیرید که چگونه نور را تغییر دهید ، سپس با آزمایش نور سخت و نور پس زمینه به آزمایش بپردازید – ممکن است درست گرفتن آنها دشوارتر باشد ، اما می توانند برخی از تصاویر زیبا را ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید