چگونگی نورپردازی و تنظیمات دوربین برای عکاسی زیبا پرتره

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

چگونگی نورپردازی و تنظیمات دوربین برای عکاسی زیبا پرتره

برای دانلود چگونگی نورپردازی و تنظیمات دوربین برای عکاسی زیبا پرتره با کیفیت  full hd 1080p از پلیر سایت یا لینک زیر استفاده کنین

لینک دانلود link download

3. شوت در حالت اولویت دیافراگم
در حالت اولویت دیافراگم ، دیافراگم را انتخاب می کنید. با عکاسی از نور طبیعی داخلی ، باید تا آنجا که ممکن است نور بگذارد. برای انجام این کار ، دیافراگم گسترده ای می خواهید. هرچه تعداد دیافراگم پایین تر باشد (f-stop) ، دیافراگم شما بازتر است.

وقتی از دیافراگم گسترده استفاده می کنید ، عمق میدان شما کم عمق خواهد بود. بنابراین موضوع شما در کانون توجه قرار خواهد گرفت ، در حالی که پیش زمینه شما نرم و مبهم است. این جلوه زیبایی به عکس های پرتره و عکس اضافه می کند.

عکاسی از نور طبیعی داخلی
برای پرتره ها ، دیافراگم در حدود f / 5 یا f / 6 باعث می شود تمام چهره در کانون توجه قرار گیرد. برای نتیجه بهتر روی چشم ها تمرکز کنید.

توجه: همچنین تیراندازی در RAW برای نور طبیعی داخلی بهتر از JPEG است. پرونده های RAW کارهای بیشتری را در هنگام ویرایش به شما می دهند.

4. تراز سفید خود را انتخاب کنید
برای به دست آوردن تعادل خوب سفید ، دوربین خود را از Balance Auto White (AWB) خارج کنید. دکمه تغییر تعادل رنگ سفید معمولاً با WB در جایی در پشت دوربین مشخص می شود (یا اگر از آن نام تجاری استفاده می کنید از منوی سریع Canon خود استفاده کنید).

برای داشتن تنهای مناسب پوست ، نور روز (یکی از عکس های خورشید کوچک) را انتخاب کنید. این نتایج خوب ، نه آبی و نه خیلی زرد به شما می دهد. اگر می خواهید همه چیز را کمی گرم کنید ، ابر را انتخاب کنید. با این کار رنگ زرد بیشتری به آن اضافه می شود. شلیک با Daylight ، سپس یکی با Cloudy ، و ببینید که کدام یک به نظر می رسد مناسب است یا کدام را ترجیح می دهید.

می توانید Balance White خود را هنگام ویرایش تنظیم کنید (اگر در RAW شلیک می کنید) اما گرفتن درست در هنگام عکسبرداری ، ویرایش را آسان تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید