تفاوت نور سافت باکس و نور پنجره در عکاسی

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

تفاوت نور سافت باکس و نور پنجره در عکاسی

برای دانلود تفاوت نور سافت باکس و نور پنجره در عکاسی با کیفیت  full hd 1080p از پلیر سایت یا لینک زیر استفاده کنین

لینک دانلود link download

تصور کنید که در آن اتاق کاملاً تاریک هستید – اما اکنون شمع روشن می کنید. جایی که آن شمع در ارتباط با شیء مورد نظر شما است ، نقش مهمی در نمای کلی تصویر نهایی دارد. در عکاسی ، گاهی اوقات می توانید آن منبع نور را جابجا کنید ، و در مواقعی دیگر باید موضوع را تغییر دهید تا موقعیت نور را تغییر دهد.

نورپردازی جلو یا قرار دادن سوژه به گونه ای که نور مستقیماً در مقابل شخص یا شی باشد ، جزئیات را به نمایش می گذارد. چرا؟ با وجود نور مستقیم در جلو ، سایه ها در پشت جسم قرار می گیرند ، بنابراین هیچ سایه ای در تصویر نیست تا جزئیات را پنهان کند. نورپردازی جلو ساده ترین عکسبرداری است ، با این حال ، گاهی اوقات به نظر می رسد صاف یا کسل کننده است.

نورپردازی جانبی ، یا قرار دادن منبع نور یا سوژه به گونه ای که نور از سمت آن برخورد کند ، با ایجاد سایه ها و عمق ، جلوه خسته کننده ای از نورپردازی جلو را می جنگد. نورپردازی جانبی هنوز هم نسبتاً ساده است – باید فقط دقت کنید و ببینید که چگونه سایه ها می افتند. نورپردازی جانبی نیازی به زاویه 90 درجه ندارد و حتی تنظیمات جزئی نیز می توانند نحوه سقوط سایه ها را تغییر دهند. هنگام عکاسی با نور از کنار ، تماشا کنید که سایه ها در کجا قرار می گیرند – تنظیمات کوچک در موقعیت موضوع می تواند سایه های جالب یا تمیزتری ایجاد کند.

نورپردازی پشت پیچیده ترین دسته است – با احتیاط عمل کنید. بدون یک اصلاح کننده نور یا درک حالت دستی ، به یک شبح منتهی خواهید رسید. مبتدی ها معمولاً برای جلوگیری از سناریوهای نورپردازی بهتر هستند ، مانند زمانی که موضوع را مستقیماً در جلوی پنجره قرار دهید. با این وجود خیلی طولانی آن را نادیده نگیرید – اگر در حالت دستی راحت باشید ، نور پس زمینه می تواند تصاویر دیدنی ایجاد کند. هنگام نور پس زمینه ، بسیاری از چیزها به چشم می خورد – به عنوان مثال برگ و گل. نور پس زمینه همچنین به پرتره هایی زیبا و تقریباً یک اثر هاله می بخشد.


موقعیتی که نور در آن قرار دارد تعیین می کند که سایه ها در چه جایی قرار می گیرند – و در حالی که غیر ممکن است حرکت خورشید حرکت کند ، حرکت دادن سوژه (یا استفاده از منبع نور تلفن همراه مانند فلاش دوربین خارج از خانه) به عکاسان این قدرت را می دهد تا دقیقاً جایی را انتخاب کنند که آن سایه ها سقوط کنند. .

دیدگاهتان را بنویسید