قوانین ترکیب بندی عکاسی

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

قوانین ترکیب بندی عکاسی

برای دانلود رایگان قوانین ترکیب بندی عکاسی با کیفیت full hd 1080p از پلیر سایت یا لینک زیر استفاده کنین

لینک دانلود link download

توجه بیننده را متمرکز کنید
برای بالا بردن کیفیت عکس های خود باید مطمئن شوید که موضوع اصلی مورد توجه شما قرار گرفته است و به طور موثری در قاب قرار گرفته است تا چشم بیننده را دقیقاً به همان جایی که می خواهید ، جلب کنید و بر این موضوع تأکید کنید.

این کار را می توان به طرق مختلف خلاقانه ، هنری و نمادین انجام داد. اندازه ، رنگ ، شکل و نحوه تقابل جسم با بقیه عناصر موجود در تصویر (پیش زمینه ، میانه و پس زمینه) راه هایی برای جداسازی و توجه مستقیم به موضوع است.

شما احتمالاً از قانون سوم را شنیده اید ، در واقع به نظر می رسد که این تنها قانون ترکیب است. با این وجود ، اگر مطمئن نیستید که چگونه می توانید یک صحنه را به صورت ترکیبی جمع کنید ، عادلانه باشید ، قاعده سوم است. بسیاری از تکنیک های دیگر وجود دارد که می تواند برای بهبود ترکیب شما استفاده شود. تکنیک هایی مانند تعادل ، خطوط پیشرو ، تقارن ، عمق میدان و غیره ، همگی می توانند تفاوت زیادی در تصویر شما ایجاد کنند.

از بسیاری جهات یک عکس بسیار شبیه به یک نقاشی است. عکاسانی که در اوایل یاد گرفته اند که ترکیب آن یک عنصر اصلی برای درگیر کردن افراد در یک تصویر است. ترکیب به معنای واقعی کلمه به معنای جمع کردن است ، بنابراین وقتی به فکر تهیه تصویر هستید ، باید به عناصر بصری که در تصویر خود جمع خواهید کرد فکر کنید.

Focus the Viewer’s Attention
To raise the quality of your photos you must make sure that the main subject is of heightened interest and is effectively positioned in the frame to draw the viewer’s eye exactly to where you want it, and emphasize that subject.

This can be done in a variety of creative, artistic and symbolic ways. Size, color, shape and how the object contrasts with the rest of the elements in the image (foreground, middle ground and background) are ways to isolate and direct attention to the subject.

دیدگاهتان را بنویسید