تکنیک های ترکیب بندی در عکاسی

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

تکنیک های ترکیب بندی در عکاسی

برای دانلود تکنیک های ترکیب بندی در عکاسی با کیفیت  full hd 1080p از پلیر سایت یا لینک زیر استفاده کنین

لینک دانلود link download

مخلوط کردن
Juxtaposition یک ابزار ترکیبی بسیار قدرتمند در عکاسی است. Juxtaposition به گنجاندن دو یا چند عنصر در صحنه اشاره دارد كه هم می توانند با هم تضاد داشته باشند یا همدیگر را تعارف كنند. هر دو روش می توانند خیلی خوب کار کنند و نقش مهمی در فعال کردن عکس برای گفتن یک داستان بازی کنند.

مثلث طلایی
آیا با من می مانی؟ ما تقریبا اینجا هستیم…. قول میدهم. ترکیب مثلث های طلایی به روشی بسیار مشابه با قاعده سوم کار می کند. اما به جای یک شبکه مستطیل ، قاب را با یک خط مورب که از یک گوشه به گوشه دیگر می رود تقسیم می کنیم. سپس دو خط دیگر از گوشه های دیگر به خط مورب اضافه می کنیم. همانطور که در زیر نشان داده شده است ، دو خط کوچکتر با خط بزرگ در یک زاویه راست دیدار می کنند. این فریم را به یک سری مثلث تقسیم می کند. همانطور که می بینید ، این روش آهنگسازی به ما کمک می کند تا عنصری از “تنش پویا” را که در راهنمای شماره 6 در مورد آن آموخته ایم ، معرفی کنیم. همانطور که در قانون سوم ، ما از خطوط (مثلث ها در این مورد) برای کمک به ما استفاده می کنیم. عناصر مختلف را در صحنه قرار دهید.

نسبت طلایی
نسبت طلایی چیست؟ خوب در واقع بسیار ساده است: اگر مقدار آنها برابر با نسبت مبلغ آنها به بزرگتر از دو مقدار باشد ، دو مقدار در طلا قرار دارند. صبر کن ، حالا چی؟ خوب ، اگر این خیلی پیچیده به نظر برسد ، شاید این فرمول ریاضی به شما کمک کند:

فرمول
منظورت چیست شما الان حتی بیشتر گیج شده اید؟

درست است که روش نسبت طلایی برای تهیه یک عکس در ابتدا بسیار پیچیده به نظر می رسد. در واقعیت بسیار ساده است. این مانند نسخه کمی پیچیده تر از قانون سوم است. به جای یک شبکه منظم ، قاب مانند مثال های زیر به یک سری مربع تقسیم می شود. این به عنوان “شبکه فی” شناخته شده است. سپس می توانید از مربع ها برای ترسیم مارپیچ مانند پوسته حلزون استفاده کنید. این “اسپیرال فیبوناچی” نامیده می شود. مربع ها برای قرار دادن عناصر در صحنه کمک می کنند و مارپیچ به ما ایده می دهد که چگونه صحنه باید جریان یابد. کمی شبیه به یک خط رهبری نامرئی است.

اعتقاد بر این است که روش مارپیچ طلایی ترکیب بیش از 2400 سال است که در یونان باستان ابداع شده است. این گیاه در بسیاری از انواع هنر و همچنین معماری به عنوان روشی برای ایجاد ترکیبات زیبایی شناختی مورد استفاده قرار می گیرد. این امر به ویژه در هنر رنسانس به خوبی اشتغال داشت.

خوب ، من باید چیزی را اینجا اعتراف کنم. من هیچ وقت عمداً تصمیم نگرفته ام که عکسی را با استفاده از نسبت طلایی تهیه کنم. وقتی به عکسهایم نگاه کردم ، متوجه شدم که چندین بار ناخواسته از آن استفاده کرده ام.

دیدگاهتان را بنویسید