۹ نکته ساده برای تسلط بر ترکیب بندی عکاسی

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

۹ نکته ساده برای تسلط بر ترکیب بندی عکاسی

برای دانلود ۹ نکته ساده برای تسلط بر ترکیب بندی عکاسی با کیفیت  full hd 1080p از پلیر سایت یا لینک زیر استفاده کنین

لینک دانلود link download

الگوهای و بافت ها
انسان به طور طبیعی به الگوهای جذب می شود. آنها از نظر بصری جذاب هستند و هماهنگی را پیشنهاد می کنند. الگوها را می توان انسان مانند یک سری قوس یا طبیعی مانند گلبرگهای روی گل ساخت. درج الگوهای در عکس های شما همیشه روش خوبی برای ایجاد یک ترکیب دلپذیر است. بافت های منظم کمتر نیز می توانند روی چشم بسیار خوشایند باشند.


قانون شانس
در دنیای عکاسی ، مطمئناً “شانس” زیادی وجود دارد اما “قانون شانس” کاملاً متفاوت است. این قانون حاکی از آن است که اگر تعداد عجیبی از سوژه ها وجود داشته باشد ، از لحاظ تصویری جذاب تر است. این تئوری پیشنهاد می کند که تعداد کمی از عناصر در یک صحنه منحرف می شوند زیرا بیننده مطمئن نیست که کدام یک باید توجه خود را به آن معطوف کند. تعداد کمی از عناصر به عنوان طبیعی تر و آسان تر بر روی چشم دیده می شود. صادقانه بگویم ، فکر می کنم موارد زیادی وجود دارد که اینگونه نیست ، اما مطمئناً در شرایط خاص کاربرد دارد.

قاب را پر کنید
پر کردن قاب با موضوع خود ، فضای کم یا کمی در اطراف آن باقی مانده می تواند در مواقع خاص بسیار مؤثر باشد. این کمک می کند تا بدون هیچ گونه حواس پرتی بیننده را به طور کامل روی موضوع اصلی متمرکز کند. همچنین به بیننده اجازه می دهد جزئیات سوژه را کشف کند که در صورت عکاسی از دور امکان پذیر نیست. پر کردن قاب اغلب نزدیک شدن به آن است که شما در واقع می توانید عناصر موضوع خود را برش دهید. در بسیاری موارد ، این می تواند به یک ترکیب بسیار اصیل و جالب منجر شود.

10. فضای منفی را رها کنید
یک بار دیگر ، من قصد دارم با خودم کاملاً متناقض باشم! در آخرین راهنمایی به شما گفتم که پر کردن قاب به خوبی به عنوان یک ابزار ترکیبی کار می کند. اکنون می خواهم به شما بگویم که انجام درست برعکس نیز خوب است. ترک فضای خالی یا “منفی” زیادی در اطراف موضوع شما می تواند بسیار جذاب باشد. این حس سادگی و مینیمالیسم را ایجاد می کند. مانند پر کردن قاب ، به بیننده کمک می کند تا بدون حواس پرتی ، روی موضوع اصلی تمرکز کند.

دیدگاهتان را بنویسید