نکاتی درباره ترکیب بندی در عکاسی از منظره با Ansel Adams

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

نکاتی درباره ترکیب بندی در عکاسی از منظره با Ansel Adams

برای دانلود نکاتی درباره ترکیب بندی در عکاسی از منظره با Ansel Adams با کیفیت  full hd 1080p از پلیر سایت یا لینک زیر استفاده کنین

لینک دانلود link download

قاب صحنه با قوس – ترکیب بندی عکاسی

شامل یک “قاب با قاب” یکی دیگر از راه های موثر برای به تصویر کشیدن عمق یک صحنه است. به دنبال عناصری از قبیل ویندوز ، قوس یا شاخه های بزرگ روی دیوار باشید تا صحنه را با آن قاب کنید. «قاب» لزوماً نباید کل صحنه را تحت تأثیر قرار دهد تا مؤثر باشد.


فریم ها لازم نیست اشیاء دست ساز مانند قوس یا پنجره باشند.
استفاده از “قاب در یک قاب” فرصتی عالی برای استفاده از محیط اطراف خود برای خلاقیت در ترکیب های شما ارائه می دهد.

خطوط پیشرو

خطوط پیشرو به هدایت بیننده از طریق تصویر و توجه بیشتر به عناصر مهم کمک می کند. هر چیزی از مسیرها ، دیوارها یا الگوهای می تواند به عنوان خطوط پیشرو استفاده شود. به مثالهای زیر نگاهی بیندازید.


موربها و مثلث ها
اغلب گفته می شود که مثلث ها و مورب ها “تنش پویا” را به یک عکس اضافه می کنند. مادر شوهر من همچنین با افزودن تنش به هر صحنه ، کار بسیار خوبی انجام می دهد. منظور ما از “تنش پویا” چیست؟ این می تواند یک مشکل پیچیده برای توضیح باشد و می تواند کمی پیشگویی به نظر برسد. به این روش نگاه کنید ، خطوط افقی و خطوط عمودی پایداری را نشان می دهد. اگر فردی را دیدید که روی یک سطح افقی ایستاده است ، به نظر می رسد بسیار پایدار است ، مگر اینکه در ساعت 2 صبح از یک میخانه جدا شود. این مرد را روی یک سطح شیب دار قرار دهید و به نظر می رسد پایدارتر است. این باعث می شود سطح خاصی از تنش بصری ایجاد شود. ما در زندگی روزمره ما خیلی مورد استفاده از موربها نیستیم. آنها به طور ناخودآگاه بی ثباتی را نشان می دهند. درج مثلثها و موربها در عکسهای ما می تواند به ایجاد این حس “تنش پویا” کمک کند.

وارد کردن مثلث ها در صحنه روشی مناسب برای معرفی تنش پویا است. مثلث ها می توانند اشیاء واقعی مثلث شکل یا مثلث ضمنی باشند. من یک لحظه با جزئیات بیشتری توضیح خواهم داد.

دیدگاهتان را بنویسید