تمام تکنیک های Auto Tone در lightroom(لایت روم)

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

تمام تکنیک های Auto Tone در lightroom(لایت روم)

برای دانلود آموزش تمام تکنیک های Auto Tone در lightroom(لایت روم) با کیفیت full hd 1080p از لینک زیر یا پلیر سایت استفاده کنین

link download

ما اهمیت وجود رنگ‌ها را در اطرافمان آن‌طور که باید و شاید درک نکرده‌ایم.

برخی از رنگ‌ها ممکن است برای ما ناخوشایند باشند و ما در قبال آن‌ها حس تدافعی بگیریم و از آن‌ها روی برگردانیم اما برخی دیگر کاملا برعکس اثر می‌کنند و به ما حس خوبی القا می‌نمایند.

به همین سادگی! رنگ‌ها در احساس ما تاثیر گذارند.

در عکاسی بسیاری مواقع این رنگ‌ها هستند که باعث می‌شوند مخاطب عکس‌هایی را که آن قدر‌ها که باید و شاید مورد توجه نمی‌بیند، دوست داشته باشد و جذبشان شود. 

استفاده از رنگ‌های مکمل

اگر با دایره رنگ آشنا باشید می‌دانید که در این دایره که طیف‌های مختلف رنگی را تشکیل می‌دهد رنگ‌هایی که دقیقا روبه روی هم قرار دارند را رنگ‌های مکمل می‌نامند.

این رنگ‌های مکمل در کنار هم همواره کنتراست چشم نوازی ایجاد می‌کنند مثال رنگ‌های سبز و قرمز، آبی و نارنجی، زرد و بنفش در دایره رنگی رو بروی هم قرار دارند و رنگ‌های مکمل حساب می‌شوند.

کادربندی به گونه‌ای که این رنگ‌ها در کنار هم قرار بگیرند به خصوص اگر یک رنگ در میان دو طیف نزدیک از رنگ مکملش قرار بگیرد می‌تواند به چشم نوازی عکس کمک شایانی کند.

اما در نهایت یادتان باشد که عکاسی هنر است و هنر باید از دل هنرمند باشد و بر دل او بنشیند.

دانش رنگ شناسی می‌تواند به شما کمک شایانی در درک بهتر احساستان بنماید.

این که چرا شما یک عکس را صرفا به خاطر رنگ‌بندی آن دوست دارید و به دلتان می‌نشیند اما عکس دیگر آن‌طور که باید و شاید شما را جذب نمی‌کند.

علاوه‌ بر این حال و هوای شما در زمان عکاسی می‌تواند در عکس‌هایی که می‌گیرید تاثیر بگذارد و این تاثیر‌ها با این که گاهی باعث خرق عادات می‌شوند اما چون حس عکاس را به خوبی منتقل می‌کنند تبدیل به یک عکس عالی می‌گردند.

گاهی ممکن است با بالا بردن saturation یک عکس زیبایی بصری آن در نگاه اول بیشتر شود اما حس عکس کاملا از بین برود.

این قضیه در مورد شارپنس بسیار بیشتر اتفاق می‌افتد، چه بسا عکس‌هایی که به علت نرم بودن حس بسیار خوبی را منتقل می‌کنند.

اما عکاس طبق عادت همه عکس‌ها را شارپ می‌کند و آن حس زیبا از بین می‌رود پس یادتان باشد قوانین تنها در درک بهتر و تصمیم‌گیری می‌توانند به شما کمک کنند و این حس شماست که می‌تواند در کار نهایی تاثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید