چگونگی استفاده از HSL و Color Panel در lightroom(لایت روم)

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

چگونگی استفاده از HSL و Color Panel در lightroom(لایت روم)

برای دانلود آموزش چگونگی استفاده از HSL و Color Panel در lightroom(لایت روم) با کیفیت full hd 1080p از لینک زیر یا پلیر سایت استفاده کنین

link download

رنگ در عکاسی

رنگ یکی از عناصر اصلی در هنر عکاسی به شمار می آید. رنگ ها با هم یک تصویر را با مفهوم و پیام مورد نظر عکاس انتقال می دهند. در عکاسی، برای ایجاد احساسات؛ عکاسان بر ترکیب رنگ ها تمرکز بیشتری می کنند.

مفهوم رنگ در عکس ها شاید ساده به نظر برسد اما دانستن اینکه چطور باید بتوانید از آنها استفاده کنید، یک موضوع مهم و دریچه ی جدید به دنیای عکاسی به شمار می آید.

7 روش استفاده از رنگ برای عکس

با توجه به ترکیبات و دستکاری رنگ ها، شما می توانید مفهوم و عمق بیشتری به عکس های خود دهید. به این موارد دقت کنید، استفاده از هر کدام از این سبک های رنگ به ایجاد یک عکس خیره کننده کمک می کند.

1. از رنگ های پر رنگ استفاده کنید

ساده ترین راه برای ایجاد جذابیت با رنگ، استفاده از رنگ های پر رنگ و قوی است. شما می توانید ترکیبی از رنگ های مختلف را به صورت یک رنگین کمان استفاده کنید یا اینکه از یک رنگ خاص تر به عنوان محوریت اصلی رنگ استفاده کنید.
دقت کنید که استفاده ی بیش از اندازه از رنگ های مختلف در عکس، عکس را از آن سطح زیبایی طبیعی خارج می کند.

2. از رنگ پاستل استفاده کنید

رنگ های سبک تر و ملایم نیز می توانند تصویر زیبایی را خلق کنند. سعی کنید تقریبا از تک رنگ ها استفاده کنید، رنگ های پاستل دارای سایه های بسیار کم و کنتراست کمی هستند و برای پرتره و عکاسی خارج از منزل مناسب هستند.

3. از تک رنگ استفاده کنید

از لحاظ فنی، سیاه و سفید، سفید و خاکستری؛ رنگی نیستند. با این حال، بسیاری از عکاسان، از این تک رنگ ها برای عکس های مختلف استفاده می کنند. عکس های سیاه و سفید معمولا می توانند تضادهای خاص را به نمایش بگذارند و جلب توجه زیادی نیز برای مخاطبان دارند.

رنگ قهوه ای نیز از دیگر رنگ هایی است که برای عکاسی تک رنگ استفاده می شود و به خصوص برای نمایش چوب و صنایع مرتبط می توانند عکس های هنری خلق کنند.

4. یک موضوع رنگی را برجسته تر کنید

سایر زمینه هایی که می توانید به عنوان رنگ های خنثی استفاده کنید، خاکستری، سیاه و سفید یا هر رنگی است که سایه عمیقی داشته باشد. برای بهترین نتایج خلاق باشید و ترکیب عکس خود را ساده اما خیره کننده انتخاب کنید.

5. یک رنگ غالب داشته باشید

به جای استفاده از ترکیبی از رنگ های پر رنگ و مختلف، می توانید از یک طیف رنگی استفاده کنید؛ یعنی از مجموعه ای از اشیاء که رنگ واحدی را دارند. این رنگ مسلط بر عکس شما می شود و معمولاً عکس های بسیار زیبایی خلق می شود.

6. رنگ های مکمل را فراموش نکنید

استفاده از رنگ های مخالف یکدیگر در چرخه رنگ، رنگ مکمل نامیده می شود. این رنگ ها معمولا هنگامی که رنگ مکمل در یک عکس قرار می گیرد، برای اصلاح رنگ در تصویربرداری و روشنایی استودیو بسیار مفید است.

برای استفاده از رنگ های مکمل در عکس های خود به راهنمای زیر دقت کنید:

زرد- بنفش

آبی- نارنجی

قرمز- سبز

زرد،نارنجی – آبی،بنفش

نارنجی،قرمز – آبی،سبز

قرمز،بنفش – سبز،زرد

7. از رنگ ها برای تحریک احساسات استفاده کنید

رنگ در عکاسی

از خیلی از رنگ ها می توان برای نشان دادن احساسات استفاده کرد، رنگ قرمز می تواند نمایشگر خطر یا خشم باشد.

زرد رنگ شاد و خیره کننده است.

سبز هیجان و جنب و جوش می آورد.

آبی سرد و آرام است.

اگر شما رنگ ها را بهتر بشناسید، بهتر نیز می توانید در عکس از آنها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید