چگونگی به دست آوردن دقیق رنگ در عکس(7 نکته برای بهتر شدن عکس)

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

چگونگی به دست آوردن دقیق رنگ در عکس(7 نکته برای بهتر شدن عکس)

برای دانلود آموزش چگونگی به دست آوردن دقیق رنگ در عکس(7 نکته برای بهتر شدن عکس) با کیفیت full hd 1080p از لینک زیر یا پلیر سایت استفاده کنین

link download

تاثیر رنگ در عکاسی

به نظر شما رنگ در عکاسی چه تاثیری دارد ؟ از من بپرسی میگم احساس عکس بیان می‌کنه ییشتر از هر مقوله دیگه‌ای ( کادر ، زاویه ، نور و … )

قبل از صحبت در رابطه با عکس بهتره راجب احساس صحبت کنیم! از شما می‌خواهم برای چند لحظه احساساتی‌ که‌ یک عکس می تواند بیان کند رو تصور کنید! محتوای یک عکس باید از طریقه یک احساس درست بیان شود. نگران نباشید این جمله رو کامل برای شما شرح خواهم داد!
فرض کنید، شما از یک مسابقه فوتبال عکاسی می‌کنید که قرار است فردا صبح روی صفحه اصلی‌‌ روزنامه چاپ شود! خوب منطقا این عکس نمی‌تواند سیاه و سفید باشد،  این عکس نمی‌تواند شامل رنگ‌های سرد ملایم باشد (رنگهای سرد شامل: سبز ،آبی،بنفش و…. در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت  ) چرا که رنگ‌های سرد هیجان و انرژی عکس را می گیرد روزنامه ورزشی یا هر مطلب ورزشی، اصلا کلمه ورزش سرشار از انرژی و فعالیت است پس باید رنگ بندی هم طبقه احساس عکس رعایت شود.

هر رنگ یا مخلوطی از آنها گویای احساسات بخصوصی هستند. کم رنگ  و پر رنگ  سوژه یا محیط به طور مستقیم با اولویت بندی دیده بیننده ارتباط مستقیم داره! بهتر است کمی‌ راجع رنگها صحبت کنیم!

کلیت آن به دو دسته تقسیم می شود : رنگهای گرم و رنگ‌های سرد.

گرم :

شامل قرمز نارنجی زرد و …رنگ‌های گرم بطور کلی‌ فعالیت مغز را بالا می برد ، نوعی نشاط ،احساسی‌ گرم و نرم ،هیجان ،عشق و حتی به نوعی فضا را حتی کوچکتر نیز نشان می دهد.
همانطور که گفته شد هر رنگی بیان کننده احساس بخصوصی است .بطور مثال قرمز روشن بیان کنند یک جور شادی و عشق است ، قرمز تیر بیان کنند خشم و عصبانیت است،قرمز شرآبی‌ یک جور سقوط و تغییر را بیان می‌کند.

سرد :

شامل سبز ،آبی ،بنفش و … رنگ‌های سرد نیز بر عکس رنگهای گرم است و بطور کلی آرامش و احساس , نوعی خنکی نیز احساس می شود، و بر عکس رنگ‌های گرم فضا را بزرگ تر نیز نشان می دهد ! (این تاثیرات به این چند جمله خلاصه نمی‌شود )
بطور مثل آبی روشن بیان کنند سلامت عمق ثبات و ایمان است، آبی تیره یک جور یکپارچگی و اعتماد، قدرت  و دانش را منتقل می‌سازد. دانستن این مطلب دیده جدیدی به نحوه عکاسی شما خواهد داد!

ترکیب رنگ یک عکس آرامش بخش از یک کودک ، یا یک عکس پر جنب و جوش از یک کودک! امیدوارم ذهن شما را درگیر این مطلب کرده باشم و اهمیت آن را نیز خوب بیان کرده باشم.
همان طور که می‌بینید این مقوله بسیار گسترده ایست ،در این باره کتاب‌ها و مطالب زیادی موجود است که آنها‌ را با شناخته رنگ یاد می کنند ،به شما توصیه می‌کنم حتما راجع به آن مطالعه کنید چون محدود به عکاسی نیست و در تمام زندگی‌ شما کارایی دارد !

دیدگاهتان را بنویسید