اصلاح رنگ و نور عکس در lightroom(لایت روم)

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

اصلاح رنگ و نور عکس در lightroom(لایت روم)

برای دانلود آموزش اصلاح رنگ و نور عکس در lightroom(لایت روم) با کیفیت full hd 1080p از لینک زیر یا پلیر سایت استفاده کنین

لینک دانلود link download

به لطف وجود رنگ در عکاسی شما از یک المان متغیر در تصویرتان بهره‌مند شده‌اید. رنگ‌ها همچنین می‌توانند جذاب‌ترین بخش روایت‌گر هر تصویر باشند. درک رنگ در عکاسی به شما کمک می‌کند تا عکس‌هایی اثرگذار و شاخص به ثبت برسانید. قاب بندی روشن و استفاده از رنگ‌های شدید، محبوب‌ترین عکس‌های مخاطبان است. پس بهتر است فرا بگیرید چگونه از رنگ در عکاسی استفاده کنید. چه تکنیک‌هایی برای ثبت یک عکس رنگی خوب وجود دارد؟

من همیشه در عکس‌هایم از رنگ‌های شدید استفاده می‌کنم زیرا اعتقاد دارم به کمک این رنگ‌ها می‌توانم با مخاطبم وارد گفتگو شوم. ما از طریق رنگ‌ها می‌اندیشیم و احساس می‌کنیم. ضمنا رنگ در عکاسی می‌تواند چشم بیننده را به‌سمت سوژه‌ی عکس شما هدایت کند. در ادامه چند راهکار و تکنیک به کارگیری رنگ در قاب بندی و عکاسی را به شما معرفی می‌کنم.

۱ به کار گیری رنگ غالب، در عکاسی رنگی

روزگاری فکر می‌کردم که پر کردن قاب عکسم با حجم و قدرت زیادی از رنگ‌ها می‌تواند تصویری دراماتیک به‌وجود آورد؛ اما این‌گونه نبود. تضاد و تراکم رنگ‌ها موجب می‌شد تا چشمان مخاطب عکسم، تمرکز کافی نداشته باشد و برای یافتن نقطه‌ی کانونی عکس، دچار سردرگمی گردد. بی‌توجهی به انتخاب رنگ غالب در عکاسی رنگی باعث می‌شود مخاطب شما نتواند مسیر مورد نظرتان برای رسیدن به نقطه‌ی نهایی را طی کند.

به‌جای آنکه از چندین رنگ استفاده کنید، در این تکنیک می‌توانید یک رنگ غالب را انتخاب کرده و عکس خود را برمبنای نقطه‌ی کانونی آن رنگ، قاب بندی کنید. با این کار و با توجه به تاثیر رنگ در عکاسی می‌توانید چشم مخاطب خود را به نقطه‌ای از تصویر متمرکز نمایید، که بیانگر داستان منظره‌ی پیش‌رویتان بوده است.

زمانی‌که از این تکنیک استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید که سوژه‌ی اصلی شما هم در دل رنگ غالب باشد. درغیر این صورت ممکن است مخاطب در یافتن نقطه‌ی کانونی و سوژه‌ی اصلی عکس دچار سردرگمی گردد.

۲ تکنیک محدود و ایزوله کردن رنگ در عکاسی

محصور کردن رنگ غالب در یک قاب عکاسی رنگی ، تاثیر بسزایی در جذابیت و حالت دراماتیک تصویر دارد. استفاده از لنزهای زوم و تله فتو به شما کمک می‌کند تا بتوانید بخش‌هایی از تصویر را که دارای رنگ‌هایی براق و جذاب است را به ثبت برسانید. در این سبک از عکاسی رنگی شما می‌توانید در قاب خود، یک ترکیب ساده اما اثرگذار از رنگ‌های مختلف را به تصویر بکشید.

یک راه دیگر در استفاده از تکنیک رنگ در عکاسی ، بدون استفاده از لنزهای یاد شده، تغییر قاب و زاویه‌ی دوربین است، به‌گونه‌ای که بخشی از سوژه با فرم محدود شده‌ی رنگی در قاب شما جای بگیرد. با این کار شما می‌توانید سوژه را از فضای پیرامونش جدا کرده تا رنگ غالب کاملا در فضایی خالی محصور گردد.

۳ با ماهیت و اثر رنگ ها در انواع عکاسی رنگی آشنا شوید ( طیف رنگ‌های گرم )

قطعا همه‌ی ما از تاثیر رنگ‌ها بر روی احساس مخاطب آگاهی داریم و این موضوع مهمترین تاثیر وجود رنگ در عکاسی است. به‌طور مثال جالب است بدانید که رنگ‌های گرمِ انتهاییِ طیف رنگ‌ها، بیشتر به چشم می‌آیند و توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند.

رنگ قرمز در این گروه بسیار قدرتمند و پر جلوه است و اگر به حافظه‌ی خود رجوع کنید، در هر عکسی که این رنگ غالب بوده، چشم شما جذب قدرت و غنای آن شده است؛ یا شاید برایتان جالب باشد وقتی که به‌یاد آورید در یک عکس خیابانی، تنها یک صندوق پست قرمز رنگ کوچک بیش از همه دیده می‌شود.

رنگ‌های زرد و نارنجی نیز همین خاصیت را دارند، البته در درجه‌ی کمی پایین‌تر از رنگ قرمز. آگاهی به تاثیر رنگ در عکاسی و همین‌طور استفاده صحیح از رنگ‌های قدرتمند می‌تواند عکس‌هایی ماندگار در پرونده‌ی کاری شما به‌وجود آورد.

دیدگاهتان را بنویسید