اضافه کردن رنگ دراماتیک و نور چشمگیر در Lightroom CC(لایت روم) به عکس ها

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

اضافه کردن رنگ دراماتیک و نور چشمگیر در Lightroom CC(لایت روم) به عکس ها

برای دانلود آموزش اضافه کردن رنگ دراماتیک و نور چشمگیر در Lightroom CC(لایت روم) به عکس ها با کیفیت full hd 1080p از لینک زیر یا پلیر سایت استفاده کنین

link download

گاهی مه یا شرایط نورپردازی عکس شما را بی روح و بی رنگ و رو می کنند، انگار که شسته شده باشد، ما در این آموزش ویرایش عکس می خواهیم با استفاده از تکنیک تفکیک تُن ها (Split Toning) به این عکس که به دلیل تعداد رنگ های کمش به تک رنگ شباهت دارد جان مجددی ببخشیم و زنده و چشمگیرش کنیم. اما چطور؟ با اضافه کردن تُن رنگ نارنجی به هایلایت ها و تُن آبی به سایه ها – همین. برخی در این شرایط عکس را به سیاه و سفید تبدیل می کنند و تمام! خب این هم یک راه است، ولی چرا یک روش دیگر به جعبه ابزار تکنیک های خود اضافه نکنید؟ تفکیک تُن ها یکی از نادیده گرفته شده ترین قابلیت ها در لایت روم و فتوشاپ (یا هر برنامه پس پردازش دیگر) می باشد که در ادامه این مطلب به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

این تکنیک عمدتا در صنعت فیلم مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا در پوستر هر فیلم اکشن دیده می شود. آن فیلم هایی که در آنها تُن پوست بسیار گرم است، در حالی که پس زمینه و سایه ها سرد و آبی هستند.

تفکیک تُن ها همین است: اضافه کردن یک سایه رنگ یا ته رنگ به هایلایت ها (قسمت های روشن) و یک سایه رنگ متضاد (اما مکمل) به سایه ها. اغلب اوقات، بهترین رنگ هایی که باید استفاده کنید یک تُن نارنجی برای هایلایت ها و یک تُن آبی برای سایه هاست، هرچند قطعا استثنائاتی نیز وجود دارد.

محل عکاسی خوب، شرابط نوری نه چندان ایده آل

وقتی به محل عکاسی رسیدیم مه غلیظ شرایط عکاسی را بسیار چالش برانگیز می کرد. مهم تر از همه، اقیانوس آن روز خیلی عصبانی بود!

هدف ما عکاسی از امواجی بود که به ساحل می خوردند و سپس پخش می شدند، تقریبا شبیه صدف های دریایی که از هم باز می شوند. اما به دلیل شرایط، امواج قبل از پخش شدن، محو و ناپدید می شدند. با این حال، ما تسلیم نشدیم. ما بر ثبت خشم و حالات نمایشی اقیانوس تمرکز کردیم و همه با چند عکس عالی از آنجا رفتیم.

دیدگاهتان را بنویسید