آموزش ساخت باکس نورپردازی در خانه برای عکاسی از جواهرات

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

آموزش ساخت باکس نورپردازی در خانه برای عکاسی از جواهرات

برای دانلود رایگان آموزش ساخت باکس نورپردازی در خانه برای عکاسی از جواهرات با کیفیت full hd 1080p از پلیر سایت یا لینک زیر استفاده کنین

لینک دانلود link download

نکاتی درباره عکاسی از جواهرات

اصول عکاسی از جواهرات احتمالا به درخشش کم‌ نظیر آن‌ها در عرصه عکس برداری بازمی‌گردد. مطمئنا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که وقتی جواهرات را در عکس‌ها مشاهده می‌کنید، از تلالوی درخشش نور در نگین‌های آن‌ها شگفت‌زده می‌شوید و در سوی دیگر هر وقت به جواهرات خود نگاه می‌کنید از زرق و برق بی‌رنگ و مات آن‌ها ناامید می‌شوید. اما این را باید بدانید که بسیاری از عکاس‌ها مطابق با اصول عکاسی از جواهرات، تلاش می‌کنند تا حتی جلوه نگین‌های اتمی را به مانند ستاره پرنور در معرض نمایش بگذارند.عکاسی جواهرات

اصول عکاسی از جواهرات تا وقتی که عکاس به درک کامل و درستی از شفافیت، نورپردازی و شدت نوردهی نرسد، چندان ساده نیست. در واقع عکاس حین عکاسی از جواهرات باید تلاش کند تا مطابق با شرایط گوناگون و به هر نحو بهترین عکس ممکن را بیاندازد. با این حال، نگرانی‌هایتان را کنار بگذارید! اگر تا به حال به کار با دوربین عکاسی دیجیتال آشنا شده باشید، می‌توانید با راهنمایی‌ های اصول عکاسی از جواهرات، تجلی‌ بخش زیبایی‌ های زرق و برق‌ دار طلا و جواهرات باشید.

اصول عکاسی

راهنمایی‌های ذیل نه تنها اصول عکاسی جواهرات را به شما آموزش می‌دهد؛ بلکه به شما کمک می‌کند تا عکس‌های زیباتری بیاندازید.

جواهرات را تمیز کنید

نخستین قدم برای انداختن عکس‌های زیبا و درخشان این است که جواهرات را از لحاظ  تمیزی جلا بدهید. زیرا ذره‌ای لکه و خال ممکن است به واسطه چشم مسلح دوربینِ دیجیتال شما، نمایان شود و تمام زحمات تان را بر باد بدهد. سعی کنید پیش از عکس برداری، جواهرات را با دستمال نرم و مرطوب و یا پارچه‌های میکروفایبر تمیز کنید و گرد و غبار را از سطح آن‌ها بزدایید.جواهرات را تمیز کنید

اگرچه ممکن است بر اثر دست زدن به طور عادی اثر انگشت شما مشخص نشود اما دوربین دیجیتال از هیچ نشانه و لکه‌ای نمی‌گذرد. بهتر است برای از بین بردن لکه‌های حاصل از اثر انگشت دستکش نخی بپوشید. به یاد داشته باشید که تمیز کردن از مهم‌ترین اصول عکاسی از جواهرات به شمار می‌رود.

استفاده از لنز ماکرو

یکی از ملزومات اصول عکاسی ، لنز ماکرو می‌باشد. مجهز بودن به لنز ماکرو به هنگام عکاسی با دوربین عکاسی DSLR، شکار عکس‌ های جذاب را تضمین می‌کند. در واقع لنز ماکرو روی جواهرات فوکوس کرده و با ثبت تصویری در فاصله نزدیک‌تر تجلی‌گر طلا و جواهرات گران است.

یکی از مواردی که باید هنگام انتخاب لنز ماکرو در نظر بگیرید این است که لنز ماکرو فاصله کانونی را تا دو برابر کاهش داده و این موضوع به تنهایی باعث نزدیک شدن سوژه جواهرات می‌شود. در حقیقت می‌توان گفت لنز ماکرو با کوتاه کردن فاصله کانونی، جواهرات را از نزدیک و با جزئیات دقیق‌ تر در معرض نمایش قرار می‌دهد.

سادگی را حفظ کنید

بهترین راه برای نشان دادن جلال و شکوه این است که از ظاهر ساده آن عکس بیاندازید. به جای آن که تقلا کنید تا با نمایش پیش زمینه‌های گوناگون و رنگارنگ حواس تماشاگر را پرت کنید، بهتر است از تنظیمات مینیمالیستی بهره ببرید.حفظ سادگی

تلاش کنید تا جواهرات را بر روی یک میز چوبی و یا سطح سفید و صیقلی بگذارید و با استفاده از دیافراگم (اپرچر( گسترده تمام اشیای اطراف آن را حذف کنید. آنگاه متوجه خواهید شد که حفظ سادگی از اصول عکاسی از جواهرات به شمار می‌رود.

دوربین را ثابت نگه دارید

ثابت نگه داشتن دوربین جزء مهم‌ترین المان‌های اصول عکاسی از جواهرات به شمار می‌رود. بهترین روش جهت حصول اطمینان از دریافت نتیجه ایده‌آل ثابت نگه داشتن دوربین بر روی سه پایه نگهدارنده و ترجیحا ریموت شاتر می‌باشد.

ثابت نگه داشتن دوربین باعث به حداقل رسانیدن میزان لرزش حین عکس برداری شده و تمرکز عکاس را بر روی سوژه و تنظیم نورپردازی افزایش می‌دهد.

با دقت تمرکز کنید

دقت و تمرکز جزء اصول عکاسی از جواهرات محسوب می‌شوند. برخی از عکس‌های مورد تایید شما حتی ممکن است تمام قسمت‌ها و جزئیات جواهرات را نشان ندهند؛ به خصوص اگر قصد دارید برای کاتالوگ عکس برداری کنید، بهتر است طوری عکس بگیرید تا تمام جزئیات و پیچیدگی‌ های جواهرات نشان داده شود. اگرچه ممکن است چنین مسئله‌ای در ابتدا غیرممکن به نظر برسد اما دقت و تمرکزدو تکنیک لازم برای این امر هستند.دقت و تمرکز

مهم‌ترین هدف شما این است که نگین جواهرات را همچون ستاره‌ای درخشان نشان دهید. بنابراین تلاش کنید تا با دقت روی سوژه تمرکز کنید. پس از عکس برداری، با بررسی دقیق عکس و بزرگنمایی به جزئیات توجه کنید. با این حال، ممکن است از بین چند عکس، فقط یکی از آن‌ها تایید شود.

تراز سفیدی را به درستی انتخاب کنید

تنظیم درست تراز سفیدی جزء اصول عکاسی از جواهرات به شمار می‌رود. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است هر عکاسی حین عکاسی مرتکب شود، تنظیم نادرست تراز سفیدی است. تنظیم درست تراز سفیدی، جواهرات را در حقیقی‌ترین شکل ممکن نشان می‌دهد. این در حالی است که تنظیم نادرست تراز، سفیدی حلقه‌ های طلایی را به رنگ نقره‌ای و حلقه‌های نقره‌ای را طلایی رنگ نشان می‌دهد.

از تنظیم دستی تراز سفیدی به شدت پرهیز کنید. ممکن است حتی برای تنظیم درست تراز سفیدی بخواهید از کارت خاکستری و یا عکس برداری در فرمت RAW استفاده کنید؛ این موضوع به حفظ کیفیت عکس‌های شما کمک می‌کند.

نورپردازی را تنظیم کنید

مهم‌ترین اصل در عکاسی ، نورپردازی صحیح است. بسیاری از عکاسان حتی برای عکاسی جواهرات توصیه می‌کنند از نور طبیعی استفاده شود. برای دریافت بازخورد بهتر و نتیجه حرفه‌ای تر، بهتر است فلاش دوربین خود را خاموش کنید. بدین ترتیب، نورپردازی را کاملا در دست گرفته‌ اید و کنترل بیشتری روی آن خواهید داشت.نورپردازی صحیح

هر آنچه که تمایل دارید از آن در نورپردازی استفاده کنید، باید به ایجاد نورهای نرم و ملایم کمک کند و تمام سایه‌های مخرب را از بین ببرد. در واقع شما می‌توانید برای نورپردازی ایده‌آل از رفلکتور و یا لایت باکس عکاسی بهره ببرید. 

بازتاب نور را مدیریت کنید

سنگ‌های قیمتی و فلزات، بسیار بازتابنده هستند. بنابراین ممکن است پس از عکاسی بازتاب خود و یا دوربین تان را روی قسمتی از جواهرات مشاهده کنید. این موضوع اگرچه کاملا ناخواسته اتفاق می‌افتد اما مدیریت آن جزء اصول عکاسی از جواهرات به شمار می‌رود.

برای مدیریت بازتاب نور بهتر است یک کاغذ از اطراف و یا پایین لنز دوربین قرار بدهید. این کار موجب می‌گردد تمام بازتاب‌ های ناخوشایند از بین بروند و نور بیشتری به سوژه شما اختصاص یابد.

استفاده از کنتراست رنگ‌ها را نادیده نگیرید

استفاده هوشمندانه از کنتراست رنگ‌ها می‌تواند یکی از اصول عکاسی محسوب گردد. بسیاری از عکاسان برای خلق تصاویری زیبا و درخشان جواهرات را بر روی سطوح جذاب و رنگی می‌گذارند و با استفاده از کنتراست رنگ‌ها جلوه‌ای باشکوه پدید می‌آورند.

توجه داشته باشید استفاده از رنگ‌های سالید، چندین رنگ مشابه به سوژه و رنگ‌های مکمل می‌تواند جواهرات را بیش از حد چشمگیر نشان دهد.

از خلاقیت زیاد پرهیز کنید

هیچ چیز به اندازه استفاده بیش از حد تنوع و خلاقیت اشتباه نیست! به کار بردن عناصر بیشمار در عکس علاوه بر نازیبایی حواس تماشگر را از تمرکز بر روی جواهرات پرت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید