معرفی و توضیحات منو Blackmagic Pocket Cinema Camera

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

معرفی و توضیحات منو Blackmagic Pocket Cinema Camera

برای دانلود رایگان معرفی و توضیحات منو Blackmagic Pocket Cinema Camera با کیفیت full hd 1080p از پلیر سایت یا لینک زیر استفاده کنین

لینک دانلود Link download

بهترین تنظیمات دوربین برای فیلمبرداری–معرفی انواع دوربین:

انواع بسیار زیادی از دوربین‌های عکاسی نظیر دوربین‌های کامپکت کوچک ( ببین و بگیر ) تا انواع ممتاز دوربین‌های DSLR وجود دارند. در این مطلب به بررسی هرکدام از این دوربین‌ها می‌پردازیم و علت تمایز آن‌ها را معین می‌کنیم.
ممکن است هنگام خرید دوربین عکاسی، برای شما این سوال پیش بیاید که چه دوربینی بخرم؟

دوربین‌های DSLR

زمانی که شما به یک دوربین گران، زیبا و بزرگ فکر می‌کنید، احتمالاً یک دوربین DSLR ( دیجیتال تک لنزی انعکاسی ) مد نظر شماست. این نوع دوربین‌ها از دو بخش عمده تشکیل شده‌اند: بدنه و لنز.
لنز قابلیت تعویض دارد اما شما برای عکس گرفتن به هر دو بخش یعنی بدنه و لنز نیاز دارید. ویژگی DSLR ها، آینه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد در زمان خلق تصویرتان، از داخل لنز آن را ببینید. این مطلب به شما این امکان را می‌دهد که ایده بسیار درستی از تصویر نهایی خود و اینکه عکس به چه صورت دیده خواهد شد، داشته باشید.
وقتی دکمه شاتر را می‌فشارید، دوربین منظره را به‌صورت یک تصویر دیجیتال روی یک سنسور ( sensor ) ثبت می‌نماید؛ در DSLR ها، این سنسورها بسیار عریض هستند (معمولاً به اندازه فیلم ۳۵ میلیمتری یا کمی کوچک‌‍تر از آن). مزیت سنسور عریض این است که عملکرد نویزهای ایجاد شده ناشی از نور کم و محوی پس زمینه ( بوکه ) را بهبود می‌بخشد.
اما زمانی که به بحث کیفیت عکس می‌رسیم، بخش حائز اهمیت ماجرا لنز می‌باشد؛ چراکه نور را از منظره شما جمع آوری می‌کند. هرچه کیفیت لنز بهتر باشد، کیفیت عکس نهایی نیز بهتر خواهد بود.
اگر شما علاقه‌مند هستید که عکاسی را به‌عنوان یک سرگرمی جدی یا به‌صورت حرفه‌ای دنبال نمایید، پس دوربین‌ های DSLR مناسب شماست.

دوربین‌ های بدون آینه

در سال‌های اخیر، دوربین‌های بدون آینه ( mirrorless camera ) به‌شدت عمومیت پیدا کرده‌اند. آن‌ها شباهت‌های بسیاری به دوربین‌های DSLR دارند، اما دارای بدنه‌ای کوچک‌تر و فاقد آینه می‌باشند. همانند دوربین‌ های DSLR ، دوربین‌های بدون آینه هم با قابلیت تعویض لنز ارائه می‌گردند.  با این که، هم اکنون تعدادی از مدل‌ها به صورت سنسورهای فول فریم ( full frame ) عرضه شده‌اند، اکثریت دوربین‌های بدون آینه دارای سنسورهای کوچک‌تر از DSLR ها هستند و در نتیجه در زمینه ثبت عمق میدان یا عکاسی در شرایط نور کم ضعیف‌تر خواهند بود.
البته دوربین‌های بدون آینه مزایای خاص خود را نیز دارند:

_ مهم‌ترین آن‌ها، این است که بسیار کوچک‌تر و سبک‌تر از DSLR ها هستند.

_ این نوع دوربین برای هر کسی اعم از افرادی که برای سرگرمی عکاسی می‌کنند تا آماتورهای سطح بالاتر انتخاب خوبی است.

با این که دوربین‌های بدون آینه هنوز با سطح حرفه ای DSLR یکسان نیستند، اما به سرعت در حال پیشرفت می‌باشند.

دوربین‌های کامپکت ( ببین و بگیر )

دوربین کامپکت ( compact camera )، خانگی یا ببین و بگیر، کوچک‌ترین دوربین‌های ارائه شده برای عکاسی هستند. بزرگ‌ترین مزیت دوربین‌های کامپکت، اندازه آن‌ها می‌باشد. به دلیل ابعاد بسیار کوچک و در نتیجه حمل و نقل آسان‌تر آن‌ها، ممکن است شما را نسبت به گرفتن عکس‌های بیشتر در مقایسه با یک دوربین DSLR یا بدون آینه، ترغیب نماید.
این نوع دوربین‌ها دارای لنزهای متصل دائمی هستند ( غیرقابل تعویض ) که به‌طور کلی دامنه وسیعی را تحت پوشش قرار می‌دهند. لنز به سمت عقب و داخل دوربین برمی‌گردد تا اندازه کوچک و مناسب خود را حفظ نماید.
اما این نوع دوربین‌ها دارای معایب خاص خود نیز هستند. معمولاً، کوچک‌ترین سنسورها را دارند، به این معنی که کیفیت تصویر، به خوبی تصاویری که با دوربین سطح بالاتر گرفته می‌شود، نخواهد بود. بخش‌هایی از این نوع دوربین در سال‌های اخیر کاملاً بهبود یافته است؛ پس برای پیدا کردن یک دوربین کامپکت با کیفیت خوب تصاویر، مشکل زیادی وجود ندارد.
به علاوه، برخی مدل‌های این نوع دوربین‌ها فاقد کنترل‌های دستی برای تنظیمات کلید هستند ( مانند سرعت شاتر، دیافراگم و ایزو ). در این دوربین‌ها سرعت فوکوس اتوماتیک معمولاً کم‌تر بوده و تاخیر زمانی میان فشردن دکمه شاتر و زمان ثبت عکس توسط دوربین بیشتر است.

سوال، پس به چه دلیل یک دوربین کامپکت بخریم؟

همانطور که اشاره کردیم، حمل این دوربین‌ها نسبت به دوربین‌های بزرگ‌تر راحت‌تر بوده، و به همین دلیل ممکن است شما تمایل بیشتری به استفاده از این دوربین‌ها داشته باشید. موضوع قیمت نیز مطرح است؛ دوربین های کامپکت، معمولاً قیمت کم‌تری از دوربین‌های سطح بالاتر از خود دارند.
اگر در جستجوی موارد متعدد کنترل خلاقانه یا فانتزی نیستید، شاید دوربین کامپکت نقطه مناسبی برای آغاز به کار شما باشد. اما اگر نگاه شما به مقوله عکاسی جدی است، انتظار می‌رود به سرعت از دوربین های کامپکت، گذر نمایید.
اگر در مورد عکاسی جدی هستید، دوربین کامپکت را بسیار محدود کننده خواهید یافت. اما اگر همه آنچه که در جستجویش هستید، دوربینی سبک و قابل حمل است، بدون این که امکانات خاص یا کنترل‌های دستی داشته باشد، این نوع دوربین می‌تواند کار شما را راه بیاندازد.

دیدگاهتان را بنویسید