مستند کوتاه ایرانی پ مثل پلیکان

You must need to login..!

کد Embed

توضیح

مستند کوتاه ایرانی پ مثل پلیکان

برای دانلود رایگان مستند کوتاه ایرانی پ مثل پلیکان با کیفیت 480p از پلیر سایت یا لینک زیر استفاده کنین

لینک دانلود link download

ژانر: کوتاه , مستند

امتیاز : 7.7

سال ساخت : 1351

مدت پخش : 40:36

زبان فیلم فارسی

ساخت کشور ایران

کارگردان: پرویز کیمیایی

بازیگران:

خلاصه داستان : پ مثل پلیکان به کارگردانی پرویز کیمیاوی و بازیگری آقا سید علی میرزا در سال ۱۳۵۱ خورشیدی ساخته شد. این فیلم یکی از تاثیرگذارترین و شاعرانه‌ترین فیلم‌های مستند تاریخ سینمای ایران است بازیگر اصلی آن آقا سید علی میرزا بود. سیدعلی میرزا پیرمردی بود که در خرابه‌های ارگ طبس زندگی می‌کرد و با کمک مردم، روزگار می‌گذراند. از جوانی به دلیل اختلاف با خانواده در خرابه‌های ارگ زندگی می‌کرد و به شهر طبس نمی‌آمد. موفقیت فیلم در نمایش فضای غریب، تنها و پر مهرِ آسیدعلی میرزا، او را تبدیل به شخصیت سینماییِ جذاب و ماندگاری کرده بود. سید علی میرزا اهل طبس در ایام جوانی اش عاشق دختری به نام مریم می شود. اما خاواده سید علی میرزا با وصلت وی با مریم شدیدا مخالفت می کنند و زندگی را برای میرزا، پوچ و بی معنی می کنند.

مریم نیز که از میرزا ناامید می شود بر حسب اجبار با مرد دیگری ازدواج می کند و زندگی میرزا را به یاس مطلق مبدل می کند. ادامه زندگی بدون مریم به حدی برای میرزا درآور و غیر قابل تصور می ود که چاره ای جز جنون نمییابد.

میرزا با دلی شکسته جلای شهر و خانواده می کند و چون جغد شومی به مدت 40 سال به تنهایی در ارگ مخروبه شهر طبس ماوا می گزیند. مردم وی را دیوانه می پندارند و دست به آزار و اذیتش می برند.

An old hermit lives in a slum and wants to teach the alphabet to the children regularly go there to play. What makes the hermit happiest however, is when he comes to the letter P (for “…

دیدگاهتان را بنویسید